Na wstępie chcielibyśmy podziękować za tak liczne zgłoszenia na nasz festiwal Salt City Dance Festival 2019.
Bardzo one nas zaskoczyły i zmusiły do dosyć znaczących zmian w programie.
Poniżej przekażemy Państwu najważniejsze informacje, które pomogą w sprawnym przebiegu imprezy.

1. DATA I MIEJSCE TURNIEJU
13.04.2019
Solne Miasto w Wieliczce, ul. Kościuszki 15

2. GODZINY ROZPOCZĘCIA POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI

Parkiet 1 – HALA – Formacje i Mini Formacje
8:00 – Modern Jazz
11:20 – Jazz
13:20 – Show Dance
16:50 – Nowoczesny (Hip-Hop)
Planowane zakończenie: 00:50

Parkiet 2 – PATIO – Solo i Duety
8:00 – Show Dance
9:20 – Nowoczesny (Hip-Hop)
14:15 – Modern Jazz
20:20 – Jazz
22:20 – Improwizacje współczesny
Planowane zakończenie: 23:30

3. REJESTRACJA W DNIU TURNIEJU
– Otwarcie rejestracji 7:00
– Zamknięcie rejestracji: na 1 godzinę przed rozpoczęciem danej kategorii.
Przykład: Jeżeli Grupa startuje w kategorii SHOW DANCE do 11 lat – zaawansowany – formacja i przewidziana godzina tej kategorii to 14:36, to grupy, które tańczą w tej kategorii powinny zarejestrować się i odebrać numer startowy najpóźniej o 13:36.
– Rejestracja powinna odbywać się przez instruktora lub opiekuna grup. Najprawdopodobniej będziemy mieli dla was przygotowane pakiety numerów do odbioru przy rejestracji, żeby ją przyspieszyć. Bardzo prosimy każdą zmianę w startach zgłosić na rejestracji i odznaczyć tam na liście. Zmianą jest np. przepisanie się do innej kategorii w dniu turnieju lub np. rezygnacja zawodnika ze startu w danej kategorii.
– Jeżeli zespół, solista, duet jest już zarejestrowany w dniu turnieju i ma odebrany numer, to wystarczy, że zjawi się na parę minut przed startem przy parkiecie. Czas startu jest dokładnie określony i zakłada długość utworów, wejście, zejście i ogłoszenia wyników pomiędzy kategoriami. Oczywiście trzeba czas sprawdzać z realnym przebiegiem turnieju. Możliwe, że turniej będzie przebiegał nieco szybciej lub wolniej od zakładanych godzin, dlatego dobrze, żeby przedstawiciel danego podmiotu zgłaszającego uczestników kontrolował zakładaną czasówkę do realnej czasówki w dniu turnieju i ewentualnie zbierał wcześniej grupę/duet/solistę, jeżeli widzi, że czas danej kategorii jest wcześniejszy od zakładanego.

4. OPŁATY ZA UCZESTNIKÓW (Tancerzy)
– Powinny być uiszczone na konto lub przekazane w gotówce maksymalnie do czwartku 11.04.2019. Nie ma możliwości, aby występujący nie miał zrobionej opłaty do dnia turnieju.
– Zgłoszone zespoły/soliści/duety, którzy na listach startowych są na biało oznaczają, że opłata została uiszczona i odznaczona w systemie przez naszą Recepcje. Jeżeli świecą się na czerwono oznaczają, że opłaty nie ma lub nie została odznaczona w systemie. W razie wątpliwości lub zrobionej opłaty a nie odznaczonej grupy lub uczestników proszę o kontakt z naszą recepcją pod mailem zapisyelita@gmail.com

5. OPŁATY DLA WIDZÓW
– Nabywa się w dniu turnieju przy wejściu do kompleksu. Bilet całodzienny na widownie kosztuje 20 zł, bilet całodzienny przy stoliku (dotyczy tylko Parkietu 1) kosztuje 40 zł.
– Rezerwacji stolików dokonuje się przez formularz na stronie www.cracowopen.com
– Trenerzy są naszymi gośćmi i dostają wejściówki trenerskie. Bardzo proszę o maila z imionami i nazwiskami trenerów w celu przygotowania takich wejściówek na e-mail: turniejsaltcity@gmail.com

6. LISTY STARTOWE Z GODZINAMI STARTÓW
– znajdują się na stronie http://turnieje.taniec-elita.pl
– Należy kliknąć LISTA STARTOWA i jak przewinie się w prawo,to widać dokładny czas startu.
– Widnieje tam również numer startowy. Bardzo prosimy numery startowe sprawdzić tuż przed turniejem w piątek, gdyż każde wykreślenie zawodnika/grupy lub zmiana kategorii powoduje zmianę numerów, dlatego do piątku jeszcze te numery mogą się zmieniać przez modyfikacje zgłoszeń.

7. SZATNIE
– Dla Uczestników Salt City Dance Festival przygotowaliśmy aż 8 dużych szatni, w których mogą się przebierać
– 2 w lewym skrzydle na parterze (Sala Audytoryjna A i B)
– 4 w lewym skrzydle na piętrze (Sale konferencyjne nr 2,3,4,5)
– 2 bardzo duże szatnie w prawym skrzydle tuż przy hali
Zachęcamy do sprawdzenia, w której szatni jest najwiecej miejsca. Na każdych drzwiach szatni jest wyraźna tabliczka.

8. AUTOKARY
Bardzo prosimy, aby wszystkie autokary, którymi przyjeżdzają grupy na Festiwal skorzystały z nastepujących parkingów:
– Wieliczka Park&Ride przy stacji PKP, Ul. Dęmowskiego, Wieliczka – Parking bezpłatny
– Parkingi przy Kopalni Soli w Wieliczce (płatne)
Grupy można zostawić pod Solnym Miastem i niezwłocznie przejechać na ww. Parkingi.

9. BUFET I CATERING
– Na turnieju będzie cały czas działał bufet dla uczestników i widzów. Można będzie w nim zakupić ciepłe posiłki, napoje, przekąski itd. Poniżej kilka głównych pozycji w menu:
1/Pierogi z miesem
2/Pierogi ruskie
3/Pierogi z kapusta
4/Makaron penne z pomidorami
5/Nalesniki z serem i owocami
6/Krokiety z miesem
7/Zapiekanka z ziemniakami serem i kielbaska
8/Salatka wloska ( z tunczykiem )
9/Salatka cezar ( z kurczakiem)
10/Galaretka owocowa z dodatkami
11/Koktajl truskawkowy

Dla wegetarian 2, 3, 4, 5, 8, 10, 11
Dla diety bezglutenowej 7, 8, 9, 10, 11
Ceny od 10 – 15 zl za porcje.
– Oprócz tego będzie działał bufet kawowy, gdzie będzie można zakupić świeżo parzoną kawę oraz bufet z ciastami.

10. OGŁOSZENIE WYNIKÓW
– Będzie odbywało się bezpośrednio po zakończeniu danej kategorii. Czyli po zakończeniu startu należy zostać w pobliżu parkietu (grupa lub przedstawiciel) i być gotowym na odebranie pucharów czy dyplomów.
– Ogłoszenie będzie w większości sytuacji według takiego schematu:
Na przykładzie konkurencji Taniec NOWOCZESNY – Formacje i Mini formacje:
1. do 7 lat Debiut – Formacja – rozgrywanie kategorii
2. do 7 lat Debiut – Mini Formacja – rozgrywanie kategorii
3. do 7 lat Debiut – Formacja – OGŁOSZENIE WYNIKÓW
4. do 11 lat Debiut – Formacja – rozgrywanie kategorii
5. do 7 lat Debiut – Mini Formacja – OGŁOSZENIE WYNIKÓW
6. do 11 lat Podstawy – Formacja – rozgrywanie kategorii
7. do 11 lat Debiut – Formacja – OGŁOSZENIE WYNIKÓW
Itd.
– Na ogłoszenie wyników jest wyznaczony odpowiedni czas, dlatego bardzo prosimy, aby po zakończeniu swojej kategorii być w pobliżu parkietu w celu wejścia na parkiet na ogłoszenie wyników. Jeżeli prowadzący wyczyta wyniki i grupa/duet/solista nie wejdzie po odbiór dyplomu/pucharu zostanie on odłożony w wyznaczone miejsce i będzie do odbioru później. Sprawne ogłoszenie wyników może nieco przyspieszyć przebieg turnieju, a każdy by na pewno chciał, żeby turniej się wcześniej skończył niż jest zakładane :).

11. WCHODZENIE I SCHODZENIE Z PARKIETU
PARKIET 1 – HALA
– WEJŚCIE – z lewej strony
Przy wejściu będą wyznaczone przez nas osoby do układania w kolejności 2-3 najbliższych grup do występu. Prosimy o współpracę z tymi osobami ;). Jednocześnie baaaaaardzo prosimy, aby pilnować swoich podopiecznych, żeby nie stali przy wejściu na parkiet, jeżeli w danym momencie nie występują. WEJŚCIE musi być zawsze puste i może tam stać TYLKO i wyłącznie grupa, która występuje następna. Na wejście przewidziany jest określony czas. Jeżeli będzie ono trwało dłużej przy wielu grupach wydłuży to zdecydowanie czas turnieju, a tego nie chcemy ;).
– ZEJŚCIE – z prawej strony
Przy zejściu będą stały również osoby od nas, które każdemu uczestnikowi będą wręczały medal i dyplom za udział w turnieju. Zaraz obok zejścia będzie ścianka na której będzie można zrobić sobie zdjęcie.

PARKIET 2 – Patio
Wejście i Zejście będzie wyznaczone. Będzie tam również osoba odpowiedzialna za ustawianie solistów w kolejności. Bardzo prosimy, aby być bardzo uważnym przy wchodzeniu z schodzeniu na to co mówi prowadzący, a dokładnie jaki numer wyczytuje.

12. NUMERY STARTOWE
– w kategorii Solo i Duety taniec NOWOCZESNY oraz IMPROWIZACJE współczesny muszą być obowiązkowo przypięte. Najlepiej w widocznym miejscu z przodu stroju.
– w pozostałych kategoriach nie muszą być przypięte do stroju, ale przedstawiciel grupy/duetu/solisty powinien ten numer mieć przy sobie w celu okazania osobom, które ustawiają kolejkę przed wejściem na parkiet lub sędziom w razie potrzeby.
– Numer wyznacza również kolejność startu w danej konkurencji. Przykładowo w konkurencji TANIEC NOWOCZESNY – Solo i Duety na ten moment są numery: 1 – 290. Czyli numer 1,2,3 itd. jest na samym początku tej części, numer przykładowo 280, 281 jest na końcu tej części. Dlatego jeżeli na parkiecie widzimy dany numer lub słyszymy wyczytywane numery przez prowadzącego to daje nam to informacje, ile numerów jest jeszcze do naszego startu. Bardzo proszę tego pilnować, żeby nie było sytuacji, że na kogoś się czeka, bo sobie na chwilę wyszedł. Niestety przy takiej ilości zgłoszonych grupy, solistów i duetów nie będziemy czekać i ktoś straci szansę startu w danej kategorii.

13. SĘDZIOWIE
– Są podani na stronie internetowej www.cracowopen.com w sekcji Salt City Festival
– Panel będzie zmienny. Czyli niektóre kategorie będzie oceniało 3 sędziów, niektóre 5, a niektóre jak będzie potrzeba to nawet 7.

14. GRAND PRIX
– Nagrodą GRAND PRIX jest wybranie najlepszego zespołu/duetu/solisty Festiwalu z pośród wszystkich konkurencji tanecznych.
Zostanie przyznana w następujących kategoriach wiekowych:
• Do 15 lat
• Powyżej 15 lat
Oraz w kategoriach ilościowych:
• Formacje (w tym również mini formacje)
• Duety
• Soliści
Ze względu na bardzo dużą ilość uczestników zgłoszoną na tegoroczny turniej i przez to wydłużenie czasowo festiwalu, Grand Prix zostanie przydzielone na podstawie punktacji sędziów. Formacja, Duet, Solo z największą liczbą punktów otrzyma nagrodę GRAND PRIX. Nagroda zostanie przekazana przedstawicielowi grupy po zakończeniu festiwalu.
Nagrody za 1 miejsce w GRAND PRIX:
• Powyżej 15 lat – Formacje – 600 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019
• Powyżej 15 lat – Duety – 200 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019
• Powyżej 15 lat – Soliści – 100 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019
• Do 15 lat – Formacje – 400 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019
• Do 15 lat – Duety – 100 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019
• Do 15 lat – Soliści – 50 zł, Puchar Grand Prix SCDF 2019

15. CZAS STARTU
– Program przez, który rejestrowani byli uczestnicy na nasz festiwal dosyć precyzyjnie wylicza godzinę startu danej Konkurencji, Kategorii, Formacji / solisty / duetu. Gorąca prośba, aby jeżeli to oczywiście jest możliwe pojawiać się przed występem o odpowiedniej porze. Każdy oczywiście sam sobie wyznaczy tą „odpowiednią porę” natomiast nie ma sensu przyjeżdżać na hale o godzinie przykładowo 16:00, jeżeli planowany start jest np. o godzinie 22:00. Oczywiście grupy, które przyjeżdżają z dalsza nie mają już tak komfortowej sytuacji, gdyż bardzo często są uzależnieni od innych uczestników z innych konkurencji czy kategorii. Zachęcam mimo to do poukładania list w autokarach tak, żeby niektórzy mogli przyjechać nieco później, jeżeli startują późno i jednocześnie niektórzy mogli wyjechać wcześniej. Przy kilku autokarach jest to możliwe do zrobienia, gdyż sami też niejednokrotnie takie wyjazdy na zawody organizujemy i ustawiamy autokary o zupełnie innych porach. Proszę to sobie przemyśleć dobrze na podstawie czasu startu.

16. ZMIANY GODZIN FESTIWALU
– Przepraszamy, że pierwotne godziny poszczególnych bloków były inne niż obecne. Zmiany godzin wynikają oczywiście z ilości zgłoszeń, jaka do nas napłynęła. Kilkadziesiąt grup, które zgłosiło się do nas po terminie zgłoszeń nie zostało przez nas przyjętych, ze względu na późną porę już przez zgłoszenia podmiotów w terminie. Jeżeli ktoś z państwa ze względu na obecne godziny festiwalu jednak będzie chciał się wycofać, to oczywiście to zrozumiemy i jeżeli pieniądze za akredytacje zostały już wpłacone, to je oczywiście zwrócimy. Proszę o taką informacje do 10.04.2019.

Bardzo cieszymy się, że już w sobotę będziemy mogli z wami wszystkimi się spotkać. Dołożymy wielu starań, żeby festiwal przebiegał zgodnie z planem i żeby jego organizacja pozwoliła państwu miło spędzić czas patrząc na rywalizacje wielu wspaniałych grup i tancerzy. Prosimy jednak o wyrozumiałość, w niektórych kwestiach, które zawsze mogą się pojawić nieoczekiwanie. Organizacja takie wydarzenia, to wiele tygodni, a nawet miesięcy przygotowań, kto z państwa też zajmuje się takimi wydarzeniami, lub mniejszymi to na pewno wie, czym mówię. Co roku wyciągamy wiele wniosków na kolejny rok. Dlatego jeżeli nawet coś pójdzie nie tak, jak powinno, to proszę się nie martwić, za rok to poprawimy (jeżeli oczywiście festiwal nadal będzie się odbywał)

Pozdrawiamy was mocno,
Jakub Krzak i Ewelina Bernaszewska-Krzak